Užitočné informácie

Všetko v jednom

Existuje viacero spôsobov ako na terasu či záhradu priniesť teplo, svetlo aj dizajn. Zväčša sa to ťažko dá dosiahnuť jediným doplnkom. Terasový sálavý ohrievač - takzvaný hríbik vie ponúknuť teplo, ale nedá svetlo ani možnosť položiť si pohár či jedlo. Ohnisko na prírodné drevo síce vie zabezpečiť aj svetlo a teplo ale je potrebné rozkurovať, rúbať a dymiť sebe či susedom. Nie je možné, aby sa také ohnisko dalo urobiť na stole, okolo ktorého by sa dalo bezpečne a nerušene sedieť. Stôl s plynovým ohniskom sa snaží skĺbiť všetky výhody do jedného celku. Dokáže nahradiť nielen sálavý ohrievač ale zároveň je to dizajnový terasový stôl do exteriéru, ktorý je pripravený prehriať a rozžiariť vonkajší priestor lusknutím prstov.

Vykurovanie pre terasy

Stôl s plynovým ohniskom Elementi môže byť okrem toho, že je plnohodnotný stôl na terasu či záhradu, je zároveň aj terasový ohrievač, sálavý ohrievač či infračervený žiarič. Za jeho výkon cca 12kW by sa nemusel hanbiť krb, ktorý vykuruje dom či ohnisko na drevo v záhrade. Môže sa stať horúcim srdcom Vašej terasy, kde si každý bude chcieť prisunúť stoličku a užívať si teplo v jeho novodobom podaní.

Predĺženie sezóny na terase

Každý terasový ohrievač či záhradné ohnisko má svoje neoceniteľné poslanie a to predĺžiť Vám možnosť ostať na terase, záhrade či balkóne. Stráviť viac času na vzduchu, pri západe slnka či pod hviezdami bez ohľadu na vonkajšiu teplotu či ročné obdobie. Otvorený oheň v strede stola Vám vytvorí súkromný letný večer počas celého roka.

Dizajnový ohrievač

Teplo nemusí sálať z ohrievača za chrbtom. Elementi presunulo fascinujúcu hru plameňov do moderného dizajnu. Exteriérový stôl s plynovým ohniskom môže mať veľa podôb, aby sa z neho stal dominantný kus nábytku na Vašu terasu či záhradu. Či je to moderný záhradný dizajn alebo naturálny kus kameňa spojený s ohňom.

Spolu okolo ohňa

Oheň od nepamäti spájal ľudí, vytváral pocit bezpečia a súdržnosti. Tento vekmi overený koncept je prirodzené preniesť do modernej doby, kedy je terasa či záhrada miestom určeným pre oddych, romantické posedenie, posedenie s priateľmi alebo naopak len tak sa sám zahľadieť do ohňa pri poháriku vína a úživať si pokoj, vzduch a hrejivé teplo sálajúce z ohniska Elementi.

Bez dymu a zápachu

Romantike praskajúceho horiaceho dreva sa asi nevyrovná nič. Na modernej terase dnešnej doby môže byť však cena za to praskanie príliš vysoká. Dym či zápach si nemôžeme často dovoliť či už kvôli sebe alebo kvôli susedom. Moderné plynové ohnisko Elementi teda vybralo tie najpodstatnejšie výhody otvoreného ohňa a stvorilo tak ten najprirodzenejší terasový ohrievač či romantické osvetlenie terasy bez toho, aby ste sa museli obávať štípania očí z dymu či nadávok od susedov. U plynového ohniska môžete zabudnúť na rúbanie dreva, či fúkanie na ohorené drievka, lebo oheň založíte počas sadania si na Vaše terasové posedenie jednou rukou, zatiaľ čo v druhej ruke môžete držať pohárik vína...