Starostlivosť a čistenie

AKO ČISTIŤ A UDRŽIAVAŤ STOL ČI OHNISKO


Údržba a starostlivosť o ohnisko je veľmi jednoduchá obzvlášť v porovnaní s krbom, ktorý využíva na horenie drevo. Namiesto trávenia hodín čistením pahreby od popola, Vás plynové ohnisko týchto ťažkostí ušetrí. Aj keď plynové ohnisko ELEMENTI v podstate nevyžaduje žiadnu zvláštnu údržbu, vplyvom počasia, náletových usadenín a hmyzu sa môžu nečistoty hromadiť v ohnisku a znížiť kvalitu horenia. Preto by ste mali Vaše ohnisko udržiavať čo najčastejšie, aby Vám vždy prinášalo pôžitok z krásneho ohňa.

Chceme, aby Vám Vaše ohnisko vydržalo čo najdlhšie, preto nižšie uvádzame niekoľko užitočných tipov, ako ho udržíte v dobrom stave. Pred čistením sa uistite, že oheň nehorí a horák je úplne chladný.

• Nepoužívajte na uhasenie,  alebo ochladenie ohniska vodu. Náhla zmena teploty ohniska môže spôsobiť jeho prasknutie, alebo poškodenie.

• Ak ohnisko nepoužívate, uzavrite plynový ventil na ohnisku, uzatvorte plynovú nádobu a demontujte plynovú hadicu s regulátorom od fľaše. Ak je plynová nádoba v ohnisku, vyberte ju. Nádobu uložte na dobre vetranom mieste, najlepšie vonku. Uskladnenie nádoby by malo spĺňať bezpečnostné ustanovenia podľa platných zákonov krajiny, v ktorej sa ohnisko používa.

• Ručne odstráňte lávový kameň a prípadný hmyz či prach a nalietané nečistoty z misky horáka povysávajte. Uistite sa, že kanály horáka a vetracie otvory nie sú upchaté a nie je viditeľné žiadne poškodenie. Ak sú znečistené, očistite ich. Zistite, či nie je potrebné vyčistiť veterný štít, ak áno použite bežný čistiaci prostriedok na sklo

• Na čistenie ohniska použite len mydlový roztok, teplú vodu a mäkkú handričku. Po vyčistení ohnisko vždy poriadne osušte. Nepoužívajte žiadne špeciálne čistiace roztoky ani chemikálie.

• Ak môžeme doporučiť, zakúpte si oceľový kryt ohniska. Je to nepovinné príslušenstvo, ale jeho použitie je dokonalý spôsob ako ochrániť horák Vášho ohniska pred dažďom, snehom a nečistotami a zároveň vám poslúži ako zväčšená úžitková plocha stola, pokiaľ práve nepotrebujete oheň. 

Upozornenie: Pred vložením krytu počkajte, kým sa ohnisko ochladí.

• Mimo sezóny, keď ohnisko nepoužívate uschovajte príslušenstvo ako veterný štít. Na jeho čistenie použite štandardný čistič na sklá a zrkadlá.

• Pokiaľ chcete ochrániť telo stola/ohniska, teda jeho betónovú časť, doporučujeme aplikovať impregnáciu na pórovité kamenné povrchy a betón s označením "nano impregnácia" Impregnácia zabráni vnikaniu tekutín (víno, káva) a tukov do pórov betónu a zaručí, že Vaše ohnisko ani po rokoch nestratí svoje čaro. 

• Ak Vaše ohnisko nepoužívate, prekryte ho ochranným obalom a bude v bezpečí pred zlým počasím a špinou a bude vždy pripravené na ďalšie použitie. 

Je pravdepodobné, že po prečítaní týchto informácií o starostlivosti a čistení Vášho ohniska nemusia byť pre Vás žiadnou novinkou. Naším cieľom bolo len pripomenúť a pomôcť ošetriť miesta, ktoré je potrebné vyčistiť. Vieme, že v procese čistenia môže byť niečo, čo ste vynechali. Tento kontrolný zoznam Vám môže pomôcť sa uistiť, že Vám neujde ani jedna vec.AKO ČISTIŤ A UDRŽIAVAŤ SVOJE OHNISKO